Spoření s NN Penzijní společností: Jak si zajistit klidné stáří?

Nn Penzijní Společnost

Co je NN Penzijní společnost?

NN Penzijní společnost je součástí silné mezinárodní finanční skupiny NN Group. NN Penzijní společnost působí na českém trhu již od roku 1994 a řadí se mezi největší penzijní společnosti v České republice. Zaměřuje se na spoření na penzi prostřednictvím penzijního připojištění. Společnost spravuje doplňkové penzijní spoření více než 700 tisícům klientů. NN Penzijní společnost klade důraz na odpovědné investování a nabízí širokou škálu fondů s různou mírou rizika a potenciálním výnosem. Klienti si tak mohou vybrat fond, který odpovídá jejich investičnímu profilu a toleranci k riziku. Kromě penzijního připojištění nabízí NN Penzijní společnost i další produkty zaměřené na finanční zabezpečení v důchodovém věku. Patří mezi ně například investování do podílových fondů nebo životní pojištění. NN Penzijní společnost se snaží být svým klientům spolehlivým partnerem na cestě k finančně zajištěné penzi. Poskytuje jim proto komplexní služby a poradenství v oblasti penzijního spoření.

Produkty a služby NN

NN Penzijní společnost a NN Životní pojišťovna jsou součástí silné mezinárodní finanční skupiny NN Group. Společně nabízí komplexní portfolio produktů a služeb, které uspokojí potřeby jednotlivců i firem v oblasti spoření, investování a ochrany zdraví a majetku.

Pro zajištění budoucnosti v penzi nabízí NN Penzijní společnost doplňkové penzijní spoření, a to jak formou penzijního připojištění, tak i novějších účastnických fondů. Klienti si mohou vybrat ze široké škály fondů s různou investiční strategií a rizikovým profilem. NN Penzijní společnost klade důraz na srozumitelnost a transparentnost svých produktů a služeb a snaží se klientům poskytovat co nejlepší zákaznický servis.

NN Životní pojišťovna se zaměřuje na ochranu zdraví a majetku svých klientů. Nabízí širokou škálu životních pojištění, úrazových pojištění a pojištění majetku a odpovědnosti. Klienti ocení flexibilitu produktů NN Životní pojišťovny, které si mohou přizpůsobit svým individuálním potřebám. NN Životní pojišťovna se snaží být pro své klienty spolehlivým partnerem v období nejistoty.

Výhody spoření s NN

Spoření s NN přináší řadu výhod, díky kterým si můžete zajistit klidnější budoucnost. NN Penzijní společnost patří mezi největší a nejstabilnější penzijní společnosti v České republice, což vám dává jistotu a důvěru ve zhodnocení vašich úspor. Společnost nabízí širokou škálu fondů s různou mírou rizika a potenciálním výnosem, ze kterých si můžete vybrat ten nejvhodnější pro váš investiční profil a časový horizont. Díky státnímu příspěvku a možnosti daňových úlev můžete s NN spořit výhodněji a efektivněji budovat svůj finanční polštář na penzi. Online správa vašeho účtu je snadná a intuitivní, takže máte neustálý přehled o svých úsporách a můžete s nimi kdykoli operovat. NN Penzijní společnost se také zaměřuje na odpovědné investování a zohledňuje environmentální, sociální a governance (ESG) faktory, čímž přispívá k udržitelnému rozvoji.

Nevýhody NN Penzijní

NN Penzijní společnost, stejně jako všechny ostatní penzijní společnosti, má i své nevýhody, které je potřeba zvážit před uzavřením smlouvy. Jednou z nich jsou poplatky. NN Penzijní si účtuje poplatky za správu fondu, zhodnocení a další služby. Tyto poplatky snižují celkový výnos z vašeho spoření. Další nevýhodou je omezená flexibilita. Peníze si můžete vybrat až po dosažení důchodového věku. Pokud byste je potřebovali dříve, můžete přijít o část svých úspor. Výše vašeho důchodu také není jistá. Záleží na výkonnosti fondu, do kterého investujete. V neposlední řadě je důležité zmínit, že penzijní spoření je dlouhodobá investice. To znamená, že vaše peníze budou vázány po dobu několika desítek let.

Zkušenosti klientů NN

Klienti NN Penzijní společnosti oceňují zejména širokou škálu investičních strategií, ze kterých si mohou vybrat tu nejvhodnější pro svůj věk a rizikový profil. Oblíbená je i možnost online správy penzijního spoření, která umožňuje klientům mít přehled o svém spoření a provádět změny z pohodlí domova. NN Penzijní společnost klade důraz na transparentnost a srozumitelnost informací o produktech a službách. Klienti oceňují i pravidelné informační materiály, které jim pomáhají se lépe orientovat ve světě penzí. Důležitým faktorem spokojenosti klientů je i kvalitní zákaznický servis, který je k dispozici online, telefonicky i osobně na pobočkách. NN Penzijní společnost se dlouhodobě umisťuje na předních příčkách nezávislých hodnocení spokojenosti klientů.

Alternativy k NN

NN Penzijní společnost není jedinou možností, jak si spořit na důchod. Na českém trhu působí i další penzijní společnosti, které nabízejí penzijní spoření. Mezi ně patří například: Allianz penzijní společnost, Conseq penzijní společnost, Česká spořitelna penzijní společnost, Generali penzijní společnost, KB Penzijní společnost, a další.

Funkce NN Penzijní společnost Jiná penzijní společnost (Příklad)
Výše poplatků Závisí na zvoleném fondu Závisí na zvoleném fondu
Dostupné fondy Nabízí širokou škálu fondů Může nabízet menší výběr fondů

Kromě penzijního spoření existují i další možnosti, jak si zajistit finance na stáří. Mezi ně patří například: investování do podílových fondů, stavební spoření, životní pojištění s investiční složkou, nebo nákup nemovitostí.

Při výběru způsobu spoření na důchod je důležité zohlednit individuální potřeby a cíle. Důležitými faktory jsou například: výše příjmů, ochota podstupovat riziko, délka spoření, a plánovaný věk odchodu do důchodu.

Před uzavřením jakékoli smlouvy je vhodné se poradit s finančním poradcem, který pomůže vybrat nejvhodnější produkt.

NN Penzijní společnost je zavedenou a důvěryhodnou volbou pro ty, kteří chtějí převzít kontrolu nad svým budoucím finančním zabezpečením. S širokou škálou penzijních plánů a doplňkového penzijního spoření si NN Penzijní společnost klade za cíl uspokojit individuální potřeby každého klienta.

Důležité je zvážit faktory, jako je vaše aktuální finanční situace, investiční cíle a ochota riskovat. Před rozhodnutím o penzijním spoření je vhodné provést důkladný průzkum a zvážit všechny dostupné možnosti. Neváhejte se obrátit na finančního poradce NN Penzijní společnosti, který vám poskytne personalizované poradenství a pomůže vám vybrat ten nejvhodnější penzijní plán.

Pamatujte, že penzijní spoření je dlouhodobá investice a čím dříve začnete, tím většího zhodnocení můžete dosáhnout.

Publikováno: 07. 07. 2024

Kategorie: Finance

Autor: Jana Novotná

Tagy: nn penzijní společnost